Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (14-та Недела по Педесетница)

775

На 22 Септември, 2019 година, на 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите праведни богоотци Јоаким и Ана, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (14-та Недела по Педесетница)