Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (11-та Недела по Педесетница)

1180

На 01 Септември 2019 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Теофан Македонски и светиот Андреј Стратилат, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (11-та Недела по Педесетница)
Next articleШто ли ќе ожнее човекот во нивата на својата душа?