Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

784

На 31 јануари, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Атанасиј Велики и свети Кирил Александриски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј