Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

697

На 8 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и преподобната маченица Параскева (Петка) Римјанка, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј