Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (35 Недела по Педесетница)

831

На 27 јануари, 2019 година, во 35-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата рамноапостолна Нина Грузиска и светитот Сава Српски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (35 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (35 Недела по Педесетница)