Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Илинден)

673

На 2 август, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и на Пречистанските проподобно-маченици Евнувиј, Пајсиј и Аверкиј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПрославен храмовиот празник Илинден во црквата на Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Илинден)