Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (6-та Недела по Педестница)

711

На 28 јули 2019 г., во 6-тата Недела по Педестница, кога се празнува споменот на светите маченици Кирик и Јулита и на светиот Владимир Киевски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (6-та Недела по Педестница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (6-та Недела по Педестница)