Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (3-та Недела по Педесетница)

878

На 7 јули, 2019 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на раѓањето на Светиот Претеча и Крстител Господов, Јован, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - пречиста во Ливерпул (3-та Недела по Педесетница)
Next article8-ми Ден бр.73