Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

1056

На 20 Јануари, 2019 година, кога се празнува соборот на светиот Јован Крстител, во црквата Свети Никола во Престон, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleБогојавление во црквата Света Злата Мегленска во Вереби
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук