Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)

678

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Втора Недела по Педесетница)