Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Седма недела по Велигден)

1038

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Седма недела по Велигден)