Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Спасовден)

663

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спасовден)