Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Слепиот)

858

На 2 јуни, 2019 година, во 6-тата Недела по Велигден (на Слепиот), кога се празнува споменот на светите маченици Талалеј и Аскалон, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј