Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Обрезание Господово)

889

На 14 Јануари, 2018 година, кога се празнува празникот Обрезание Господово, светиот Василиј Велики Кападокиски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Обрезание Господово)
Next articleВечерна богослужба со Литургија на Водокрст во Соборната Црква во Сиденхам