Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Раслабениот)

786

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Раслабениот)