Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Раслабениот)

699

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Раслабениот)