Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Томина недела)

827

На 5 мај, 2019 година, во Втората недела по Велигден – Томина, кога се празнува споменот на преподобниот Теодор Сикеот и светиот маченик Леонид, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија и Крштение во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Томина недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Томина недела)