Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (5-та Недела од Великиот пост)

938

На 14 април, 2019 година, во 5-тата Недела од Великиот Пост, кога се празнува споменот на преподобната Марија Египетска и преподобниот Евтимиј, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (5-та Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (5-та Недела од Великиот пост)