Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Православието)

998

На 17 март, 2019 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува споменот на преподобниот Герасим Јордански и светиот Јован Посник, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Православието)
Next articleЛитургија на Претходно осветени Дарови во црквата Света Богородица во Ливерпул