Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Тодорова сабота)

720

На 16 март, 2019 година, во првата сабота од Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светите маченици Евтропиј, Кленоник и Василиск, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше Света Литургија.

Previous articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Тодорова сабота)