Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Прочка)

852

На 10 март, 2019 година, во Сиропусната недела (Прочка), кога се празнува споменот на светиот Тарасиј, Архиепископ цариградски и преподобниот Пафнутиј, во црквата Свети Никола во Перт, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Прочка)
Next articleЛитургија на Претходно осветени дарови и акатист во Соборната црква во Сиденхам