Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Блудниот син)

1079

На 24 февруари, 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Власиј и светиот маченик Ѓорѓи Кратовски, во црквата црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Недела на Блудниот син)