Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Блудниот син)

773

На 24 февруари, 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Власиј и светиот маченик Ѓорѓи Кратовски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Блудниот син)