Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Митарот и Фарисејот)

1081

На 17 февруари, 2019 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преподобниот Исидор Пелусит и светиотн Николај Исповедник, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Митарот и Фарисејот)