Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела пред Божик)

812

На 6 Јануари, 2019 година, во Неделата пред Божик, на Предпразненството на Раѓањето Христово, кога се празнува и споменот на преподобната маченичка Евгенија, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл (Недела пред Божик)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела пред Божик)