Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Сретение Господово)

1415

На 15 февруари, 2019 година, кога се празнува празникот Сретение Господово, во црквата Свети Илија во Футскреј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleОсновните доблести
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Сретение Господово)