Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (35 Недела по Педесетница)

1057

На 27 јануари, 2019 година, во 35-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата рамноапостолна Нина Грузиска и светитот Сава Српски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСтав и Апел на Епархискиот Управен Одбор на Австралиско-новозеландската Епархија за случувањата во МПЦО Свети Димитриј - Спрингвајл
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (35 Недела по Педесетница)