Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј

845

На 9 декември, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и на обновувањето на Киевскиот храм на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Спомен на Свети Климент Охридски)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул