Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (12-та Недела по Педесетница)

859

На 9 Септември, 2019 година, на 12 тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Адријан и Наталија, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (12-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (12-та Недела по Педесетница)