Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Обрезание Господово)

699

На 14 Јануари, 2018 година, кога се празнува празникот Обрезание Господово, светиот Василиј Велики Кападокиски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (Обрезание Господово)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Обрезание Господово)