Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Лазарева Сабота)

784

На 20 април, 2019 година, на Лазарева Сабота, кога се празнува споменот на преподобниот Георгиј Исповедник и преподобниот Нил Сорски, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (5-та Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Лазарева Сабота)