Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Крстопоклона недела)

941

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

           

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Крстопоклона недела)