Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Недела на Православието)

865

На 17 март, 2019 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува споменот на преподобниот Герасим Јордански и светиот Јован Посник, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Православието)