Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Прочка)

634

На 10 март, 2019 година, во Сиропусната недела (Прочка), кога се празнува споменот на светиот Тарасиј, Архиепископ Цариградски и преподобниот Пафнутиј, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Прочка)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Прочка)