Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Блудниот син)

1119

На 24 февруари, 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Власиј и светиот маченик Ѓорѓи Кратовски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Блудниот син)