Света Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл (Недела пред Божик)

811

На 6 Јануари, 2019 година, во Неделата пред Божик, на Предпразненството на Раѓањето Христово, кога се празнува и споменот на преподобната маченичка Евгенија, во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела пред Божик)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела пред Божик)