Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

1009

На 13 Јануари, 2018 година, во Неделата пред Богојавление, кога се празнува Оданието на Божик, светиот Теофилакт Охридски и преподобната Меланија Римјанка, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија и вечерна богослужба во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул