Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Раслабениот)

864

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Раслабениот)