Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Православието)

1312

На 8 март 2020 година, во Првата недела од Великиот пост (Недела на Православието), кога се празнува споменот на првото и второто наоѓање на главата на Свети Јован Крстител, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Православието)