Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (33-та Недела по Педесетница)

674

На 2 Февруари, 2020 година, во 33-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Евтимиј Велики и светите маченици Енен, Пен и Нирен, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (33-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг во Футскреј (33-та Недела по Педесетница)