Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела по Рождество Христово)

937

На 12 Јануари, 2020 г., во Неделата по Раѓањето Христово – Божик, кога се празнува споменот на Светиот Гаврил Велички Чудотворец, светата маченичка Анисија и светата Теодора, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија и одржан Редовниот пикник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела по Рождество Христово)