Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (37 Недела по Педесетница)

1063

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (37 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (37 Недела по Педесетница)