Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (22 Недела по Педесетница)

986

На 17 Ноември, 2019 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Никандар и преподобниот Јоаникиј Велики, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (22 Недела по Педесетница)