Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (21 Недела по Педесетница)

1162

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (21 Недела по Педесетница)
Next articleСвети Тајни Крштение и Миропомазание во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук