Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1179

На 14 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светите бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleАрхиерејска Литургија во црквата Свети Никола во Перт (24-та Недела по Педесетница)
Next articleЖивотот на душата