Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

919

На 12 февруари, 2019 година, кога се празнува споменот на светите три светители: Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (37 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј