Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (35 Недела по Педесетница)

930

На 27 јануари, 2019 година, во 35-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата рамноапостолна Нина Грузиска и светитот Сава Српски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (35 Недела по Педесетница)
Next articleМолитвено одбележан споменот на Свети Гаврил Лесновски и Свети Прохор Пчински во манастирот во Донибрук