Света Литургија во црквата Света злата Мегленска во Хоперс Кросинг (21 Недела по Педесетница)

926

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска, во црквата Света злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (21 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (21 Недела по Педесетница)