Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Митровден)

1027

На 8 Ноември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (20-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (21 Недела по Педесетница)