Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби

1125

На 20 Јануари, 2019 година, кога се празнува соборот на светиот Јован Крстител, во црквата Света Злата Мегленска во Вереби, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСтав и Апел на Епархискиот Управен Одбор на Австралиско-новозеландската Епархија за случувањата во МПЦО Свети Димитриј - Спрингвајл